W jaki sposób dobrać odpowiednie wyposażenie pralni dla małej firmy

Istnieje wiele rodzajów działalności, których wymagania dotyczące prania i suszenia przekraczają możliwości urządzeń domowych. Niewielkie obiekty takie jak np. hotele, pensjonaty, domy opieki potrzebują odpowiednich pralek komercyjnych: czegoś pomiędzy pralkami domowymi a profesjonalnymi, przemysłowymi urządzeniami. Ale jak dobrać odpowiednie urządzenia? Rynek oferuje różne opcje i ważne jest, aby zrozumieć, jakie rozwiązanie wybrać. Zobaczmy, jak wybrać pralkę przemysłową dla małej firmy.

Jak wybrać profesjonalną pralkę dla małej firmy: na co należy zwrócić uwagę?

Istnieje kilka ważnych czynników, które należy przemyśleć przy podejmowaniu decyzji o wyborze pralki profesjonalnej dla małej firmy. Nad każdym z tych zagadnień właściciel małej firmy powinien usiąść i dokładnie określić swoje potrzeby:

1 – załadunek: jaki jest mój średni załadunek na cykl prania? Waga, jaką należy wziąć pod uwagę to

Domowe pralki mogą mieć załadunek o wadze od 5 kg do 8 kg (pralka domowa o załadunku 8 kg jest dość duża), jednak nie będą miały konstrukcji i wydajności odpowiedniej dla pracy w niewielkim obiekcie hotelowym. Na rynku dostępne są pralki o ładowności 8 kg, a nawet 12 kg zaprojektowane i skonstruowane jako pralki komercyjne, które stanowią dobry kompromis pomiędzy zastosowaniami domowymi a potrzebami małej firmy.

Urządzenia o wadze od 8 do 12 kg nie są już uważane za pralki domowe, ale nie są też „prawdziwymi” pralkami przemysłowymi, ponieważ w przypadku tych urządzeń ładunek jest nadal dość mały. Mimo to można znaleźć rozwiązania pralnicze, które dorównują profesjonalnej wydajności przy mniejszym załadunku.

Jeśli musisz prać powyżej 12 kg, istnieje prawdopodobieństwo, że nie prowadzisz małej firmy, więc powinieneś zwrócić uwagę na prawdziwe pralki przemysłowe.

2 – czas cyklu prania: jakie są moje oczekiwania względem szybkości prania? Pralki AGD są zaprojektowane do w warunkach domowych, a nie dla gości w małych hotelach, którzy potrzebują, aby ich pranie było wyprane, wysuszone i wyprasowane w ciągu 2 lub 3 godzin. Aby wybrać komercyjną pralkę dla swojej małej firmy, musisz zadać sobie pytanie, jaki średni czas cyklu spełni Twoje  potrzeby. Dostępne rozwiązania profesjonalne mogą być o połowę szybsze w porównaniu z pralkami domowymi.

3 – trwałość: jak długo pralka ma mi służyć (i ile powinienem za to zapłacić)?

Podstawową miarą trwałości jest średnia liczba cykli w standardowych warunkach eksploatacji. Pralka domowa zwykle wytrzymuje 2500 cykli; jak przeliczyć żywotność sprzętu, aby wybrać odpowiednią pralkę komercyjną dla małej firmy?

  • od 2500 do 7500 godzin pracy
  • od 7500 do 15000 godzin pracy
  • od 15000 do 30000 godzin pracy

Pierwsze dwa zakresy są odpowiednie dla małej firmy; komercyjna pralka zaprojektowana do wykonania więcej niż 15000 cykli jest mało pożądana dla małych firm, ponieważ stosunek wydajności do kosztów jest znacznie powyżej ich potrzeb.

4 – programy i specjalne potrzeby: czy potrzebuję specjalnych programów prania? Na przykład, możliwości dezynfekcji: to byłoby koniecznością dla małych domów opieki, klinik, weterynarzy, a nawet spa. Programy te prawie nigdy nie występują w urządzeniach domowych, ale są możliwe w pralkach komercyjnych dla małych firm, choć tylko w najbardziej zaawansowanych modelach.

Nasza propozycja

Jeśli prowadzisz niewielki obiekt noclegowy taki jak hotel, pensjonat, apartamenty lub niewielki dom opieki, zwróć uwagę na maszyny z serii myPRO o załadunku 8kg lub myPRO XL o załadunku 12kg. Jeśli uważasz, ze Twoje potrzeby dotyczące prania są większe, skup się na wyborze typowo przemysłowych pralnico-wirówek oraz suszarek z Linii 6000.