E-MAIL
biuro@skantrade.pl
WORKING HOURS
aa

Pralnie chemiczne

PRALNIE CHEMICZNE SYSTEM LAGOON

Jeszcze do niedawna pralnie chemiczne były jedynym rozwiązaniem w zakresie czyszczenia niektórych typów garderoby. W tej chwili system czyszczenia wodnego Lagoon jest w stanie w 100% zastąpić tradycyjne rozwiązania.

Zapraszamy do serwisu w całości poświęconemu systemowi Electrolux Lagoon:

http://systemlagoon.pl/

System Electrolux Lagoon to obecnie jedyna w pełni ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych pralni chemicznych. Jest to doskonały pomysł na biznes, o czym przekonało się już ponad 30 właścicieli pralni Lagoon w całej Polsce. Od 2009 roku wprowadzamy na krajowy rynek rozwiązanie pralnicze zaprojektowane przez szwedzki koncern Electrolux wspólnie z Woolmark Company. Otwarcie pralni działającej w systemie wodnego czyszczenia garderoby jest inwestycją wymagającą stosunkowo niewielkich nakładów finansowych. Pomysł na tego typu pralnię doskonale sprawdził się na Polskim rynku, świadczyć o tym mogą nasi klienci. Dobrym przykładem są właściciele pierwszej w Polsce pralni Lagoon  otwartej w Gdyni, którzy obecnie otwierają już trzeci salon Lagoon w Gdańsku.

DELIKATNE CZYSZCZENIE

Wiele słów krytycznych kierowanych jest pod adresem zakładów czyszczenia chemicznego odzieży, a szczególnie szkodliwego oddziaływania stosowanych rozpuszczalników na operatorów maszyn i środowiska naturalnego. Prowadzone na całym świecie badania w poszukiwaniu środków i metod pozwalających rozwiązać problem stosowania czterochloroetylenu doprowadził do opracowania nowej rewelacyjnej metody delikatnego czyszczenia odzieży w wodzie. Metoda ta pozwala prać w wodzie  odzież  jeszcze do niedawna czyszczoną tylko chemicznie. W prowadzonych badaniach naukowych oceniających stan ekologiczny, duży procent zarzutów postawiono zakładom chemicznego czyszczenia odzieży. Na skutek powyższych opracowań rząd niemiecki wprowadził specjalne restrykcje dotyczące nowo powstających zakładów czyszczenia chemicznego odzieży oraz ścisłą kontrolę istniejących pralni.

LAGOON WET CLEANING BY ELECTROLUX

Szwedzki koncern Electrolux wspólnie z Woolmark podjęli działania w kierunku opracowania nowej metody czyszczenia i konserwacji odzieży opartej wyłącznie na wodzie oraz specjalnie opracowanych środkach chemicznych. Nowy system nazwano Lagoon. Zadanie jakie było postawione przed fabryką Electrolux sprowadzało się do zaprojektowania takich maszyn i urządzeń, które poprzez delikatną akcję mechaniczną w połączeniu z użyciem biodegradacyjnych środków chemicznych oraz dodatkowych substancji impregnujących, które czyszczą i powodują, że woda nie przedostaje się do włókien pranej odzieży. Lagoon jest to połączenie wody ze specjalnie biodegradującymi środkami w celu czyszczenia odzieży nie pozostawiając jak często bywa „nieprzyjemnego zapachu” charakterystycznego dla wielu tradycyjnych zakładów czyszczenia chemicznego odzieży. System składa się z dwóch maszyn pralnico-wirówki z wbudowanym silnikiem o dużej zmienności obrotów co pozwala na pełną kontrolę i dobór odpowiedniej akcji mechanicznej podczas procesu prania.

AUTOMATYCZNY SYSTEM DOZOWANIA

Temperatury prania są relatywnie niskie pomiędzy 30-35 C przy jednoczesnym załadunku pralnicy moduł 1: 20. Drugą integralną częścią systemu jest suszarka wyposażona w elektroniczny kontroler wilgotności suszonej odzieży.  Chemikalia charakteryzują się wysokimi biodegradującymi właściwościami i posiadają współczynnik pH poniżej 0.7. Środki te zawierają kolagen które powodują wyparcie cząstek wody z wnętrza włókna zapobiegając jego niszczeniu. Automatyczny system dozowania pozwala na dodanie różnych detergentów w zależności od potrzeb w czasie procesu prania. Suszarki współpracując z automatycznym systemem kontroli wilgotności regulują temperaturę i cały proces suszenia. Obroty bębna w suszarce są zbliżone do pracy normalnych standardowych urządzeń suszących z jedną podstawową różnicą polegającą na zdecydowanym skróceniu okresu suszenia, który średnio trwa do 10 minut. Proces wykańczania odzieży przebiega w typowy sposób jak w zakładach chemicznego czyszczenia odzieży.

CERTYFIKAT WOOLMARK

Całość Lagoon, jako jedyny system czyszczenia na świecie, posiada certyfikat Woolmark.

Jak to działa? Co oferujemy? Jak zacząć?

System Lagoon charakteryzuje się niskimi nakładami inwestycyjnymi, niskimi kosztami chemii oraz zdecydowanie zmniejsza zużycie energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi instalacjami do czyszczenia na sucho.

Asortyment polecany do prania w systemie Lagoon:

  • Garnitury, spódnice, spodnie z dodatkiem włókien sztucznych takich jak polyamid, polyester, akrylikon oraz wyroby z wełny i popeliny
  • Jedwab
  • Odzież bawełniana
  • Angora, moher, wiskoza
  • Płaszcze, kurtki, odzież sportowa, jesionki oraz okrycia gdzie wymagana jest impregnacja
  • Kołdry, wełniane koce
  • Suknie ślubne, komunijne

Od projektu do realizacji

Skontaktuj się z nami aby otrzymać cennik urządzeń. Zajmiemy się Twoim projektem od początku do końca. Wyślij rysunki pomieszczeń, lub ich zdjęcia, a przygotujemy plan rozmieszczenia maszyn oraz wizualizację pralni. Zapraszamy też do zwiedzenia działającej pralni Lagoon!

Mieliśmy przyjemność otwierania pierwszej pralni Lagoon w Polsce – jesteśmy najbardziej doświadczonym przedstawicielem Electrolux Professional w uruchamianiu systemów Lagoon w Europie Wschodniej.

Część z naszych Klientów powierzyła nam zadanie otwarcia kolejnych (bliźniaczych) salonów na podstawie doświadczeń ze współpracy z naszą firmą. Takimi przykładami są m.in. pralnie w Gdyni i Gdańsku, czy też w Garwolinie i Otwocku.

LAGOON WET CLEANING BY ELECTROLUX

Polska znajduje się na liście użytkowników Lagoon od 2009 r. Pierwsza polska instalacja systemu Lagoon została uruchomiona w Warszawie (obecnie Salon Lagoon Aqua Clinic mieści się w nowym lokalu przy ulicy Obrońców Tobruku 34 w Warszawie)(www.aquaclinic.eu). W 2010 roku powstała kolejna pralnia Lagoon w Gdyni (www.eko-laguna.pl).

Na początku 2011 została otwarta pralnia Lagoon System w podwarszawskim Piasecznie (www.pralnia-piaseczno.pl). Kolejnym projektem wykonanym w 2011 był nowoczesny salon czyszczenia wodnego Pralnia Laguna w podwarszawskim Garwolinie (www.pralnia-laguna.com). Pod koniec tego samego roku mieliśmy zaszczyt otworzyć aż trzy Salony Lagoon w: Środzie Wielkopolskiej, w Grójcu (www.pralnia-bluelagoon.pl) i w Otwocku. W grudniu 2011 mieliśmy okazję wziąć udział w otwarciu pralni Lagoon „Czysta Robota” na warszawskim Mokotowie (www.czystarobota.com.pl).

SALONY LAGOON W POLSCE

Rok 2012 definitywnie pokazał, że system Lagoon jest rozwiązaniem skazanym na sukces. W październiku zamówiliśmy maszyny na 20. salon Lagoon w Polsce. W lipcu uruchomiliśmy salon w Malborku (www.pralniamalbork.pl), który w pełni wykorzystuje zalety systemu Lagoon – pralnia poza obsługą klientów indywidualnych, z powodzeniem świadczy usługi dla klientów instytucjonalnych (pościel, ręczniki, obrusy). Przykład ten pokazuje, że na rynku istnieje zapotrzebowanie na usługi wysokiej jakości świdczone przez niewielkie pralnie.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy (na przełomie 2012/2013) powstało aż pięć kolejnych salonów Lagoon w Polsce (m.in. w Krotoszynie, Gdańsku i Łodzi). W 2013 roku uruchomiliśmy salony Lagoon w Ostrowie Wlkp. (Ekolaguna), Strzelcach Opolskich (Eko Centrum), Krośnie (Laguna), Wodzisławiu Śląskim (Zakład Aktywności Zawodowej) oraz Warszawie (Spring Lagoon – 30. salon w Polsce).

LAGOON WET CLEANING BY ELECTROLUX

Rok 2014 rozpoczęliśmy nowymi instalacjami pralni w systemie Lagoon. Są to salony w Swarzędzu (Aquaprania), Gdańsku (FJORD), Baninie (Eko Pralnia Dąbrówka) i Sierakowicach (Modro Laguna). Kolejne instalacje są w fazie projektowania lub pozyskiwania środków na wyposażenie pralni.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i na stronę www.systemlagoon.pl

Pobierz broszurę Lagoon

has been added to the cart. View Cart

SKORZYSTAJ Z PROMOCJI NA ZMYWARKI GASTRONOMICZNE 2024!

X