E-MAIL
biuro@skantrade.pl

Historia

HISTORIA

Koncern Electrolux produkuje maszyny pralnicze już od ponad 110 lat, dzięki czemu jest jednym z najbardziej doświadczonych producentów tego typu urządzeń na świecie. Electrolux Laundry Systems należy do Grupy Electrolux, która jest największym na świecie producentem urządzeń wyposażenia kuchni i pralni (zarówno domowych, jak i przemysłowych).

Ponad 55 milionów produktów Grupy Electrolux (takich, jak lodówki, kuchenki, pralki, odkurzacze, piły łańcuchowe i kosiarki) jest sprzedawanych każdego roku za około 14 miliardów dolarów w ponad 150 krajach na całym świecie. Electrolux Laundry Systems dysponuje trzema fabrykami: w Szwecji,  Francji i Tajlandii. Silnym zapleczem są centra badawcze, gdzie powstają nowe technologie i testowane są wszystkie produkowane urządzenia.

Pierwsze przemysłowe maszyny pralnicze Electrolux pojawiły się w Polsce dzięki prywatnemu importowi, głównie maszyn używanych. Renoma, którą się cieszyły, przyczyniła się do utworzenia Działu Profesjonalnych Urządzeń Pralniczych w Electrolux Poland Sp. z o.o. Maszyny pralnicze marki Electrolux na trwałe zagościły w pralniach całej Polski dzięki pracy wielu osób związanych z Electrolux Poland Sp. z o.o.

1 stycznia 2005 roku generalnym importerem przemysłowych maszyn pralniczych Electrolux Laundry Systems na terenie Polski została firma SKANTRADE Sp. z o.o. Jednocześnie przestał istnieć Dział Profesjonalnych Urządzeń Pralniczych w Electrolux Poland Sp. z o.o., z którego wywodzi się większość pracowników i współpracowników firmy Skantrade. Prezesem Zarządu został Marcin Chudecki, były Dyrektor Działu Profesjonalnych Urządzeń Pralniczych w Electrolux Poland Sp. z o.o.

Firma Skantrade zajmuje się również sprzedażą części zamiennych oraz świadczeniem usług serwisowych gwarancyjnych i pogwarancyjnych sprzedawanych urządzeń. Nowa polityka sprzedaży i możliwości uzyskane dzięki zaufaniu ze strony centrali Electrolux Laundry Systems stworzyły warunki do usprawnienia komunikacji z nabywcami urządzeń Electrolux Laundry Systems oraz zapewniły właściwy poziom cen oferowanych maszyn. Mamy nadzieję, że obrany przez nas kierunek rozwoju zapewni Państwu maksimum korzyści.