E-MAIL
biuro@skantrade.pl
WORKING HOURS
aa

Uszlachetnianie dzianin

USZLACHETNIANIE DZIANIN

Świadome uszlachetnianie dzianin to temat stosunkowo nowy wśród polskich producentów.

Wraz z coraz większym zainteresowaniem przędzami z wysokim lub nawet kompletnym udziałem włókien naturalnych, zaczęło wzrastać zainteresowanie wodną obróbką wyrobów dziewiarskich. Zabieg ten służy wstępnemu wykurczeniu, podniesieniu włókien oraz wydobyciu pożądanego chwytu dzianiny, która bardzo często na etapie dziania przy zastosowaniu maszyny dziewiarskiej nie spełnia oczekiwań.

W procesie uszlachetniania wykorzystywane są specjalistyczne urządzenia pralnicze ELECTROLUX Professional oraz preparaty chemiczne. Korzystając z zalet współpracy najbardziej znanej szwedzkiej marki oraz firmy Frafil Sp. z o.o. – partnerowi 20 głównie włoskich przędzalni, producenta maszyn dziewiarskich Shima Seiki oraz stołów do stabilizacji dzianin Monti Antonio, firmy polskiego rynku dziewiarskiego otrzymują szeroko zakrojone wsparcie oraz pomoc w osiągnięciu zamierzonych efektów.

PROCES USZLACHETNIANIA

Samo uszlachetnianie różni się od zwykłego, powszechnie stosowanego prania głównie czasem trwania cyklu (pozytywny czynnik ekonomiczny), oraz użytą dużą ilością wody. Jest to szczególnie istotne w przypadku produkcji z przędz wełnianych oraz innych pochodzenia odzwierzęcego. Podczas wielu testów oraz układania programów dla naszych zestawów przekonaliśmy się, jak istotną rolę w całym procesie odgrywają właściwe preparaty chemiczne oraz ich oszczędne dozowanie. Preparaty takie dostępne są do zakupu u naszego autoryzowanego partnera firmy Frafil Sp. z o.o.

Urządzenia Electrolux Professional to dedykowane urządzenia przystosowane fabrycznie do podłączenia do systemu uszlachetniania tkanin. Ponadto są zaprogramowane przez technologów firmy Frafil w celu dostosowania programów prania i suszenia do systemu.

WSPÓŁPRACA Z FIRMĄ FRAFIL

Wiemy również jak istotny jest w dzisiejszym życiu i przemyśle aspekt ekologiczny. I tutaj zastosowanie znajdują opatentowane kule wyczesujące i piorące BrushingBalls® i WashingBalls®, dzięki którym w 100% wyeliminowane jest użycie chemii a proces odbywa się przy użyciu zimnej wody . Dodatkowo w połączeniu z filtrem biologicznym, który można podłączyć z zestawem pralki i suszarki w jeden obieg zamknięty, dają nam ogromną oszczędność wody, ścieków oraz wyeliminowanie zanieczyszczeń.

W naszej ofercie znajdują się zestawy o zróżnicowanych pojemnościach. Począwszy od 7 kg wzwyż, każdy producent wyrobów dziewiarskich znajdzie u nas gabaryt odpowiedni dla swojego zakładu.

W celu zapoznania się ze szczegółami naszej oferty zapraszamy do kontaktu:

FRAFIL Sp. z o.o.
ul. Warszawska 67
95-070 Aleksandrów Łódzki
Polska

+48 42 712 75 00
frafil@frafil.com.pl

www.frafil.com.pl

has been added to the cart. View Cart

SKORZYSTAJ Z PROMOCJI NA ZMYWARKI GASTRONOMICZNE 2024!

X