Electrolux Professional chroni naszych strażaków maksymalnie zmniejszając ryzyko narażenia ich na działanie toksyn, poprzez właściwe czyszczenie bojowych mundurów strażackich

Strażacy bardzo często stają w obliczu większego wroga niż płomienie i dym: badania wykazują, że są o 14% bardziej narażeni na śmierć spowodowaną chorobami nowotworowymi niż reszta populacji. Ich mundur jest jak tarcza – jeśli jednak nie zostanie odpowiednio wyczyszczony, wewnątrz warstw mogą gromadzić się toksyny powodujące nowotwory oraz inne zagrożenia dla zdrowia strażaków. Electrolux Professional znalazł sposób na usunięcie większości zanieczyszczeń, znacznie przewyższający wyniki standardowej procedury prania.

Za każdym razem, gdy strażacy dostają wezwanie, podejmują oczywiste ryzyko, aby móc zapewnić nam bezpieczeństwo. Możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, że czasem stają w obliczu większego zagrożenia niż płomienie. W wielu sytuacjach narażeni są na wdychanie niebezpiecznych toksyn powodujących raka. Długoterminowe badania strażaków w Stanach Zjednoczonych wykazały, że prawdopodobieństwo ich śmierci na choroby nowotworowe jest o 14% większe niż dla ogółu ludności.

Specjalistyczna odzież strażacka przeznaczona jest do zatrzymywania lotnych związków organicznych (LZO) i wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA) wewnątrz warstw tkaniny i utrzymywania tych toksyn z dala od skóry. Aby zapobiec ich gromadzeniu się w tkaninie i kumulacyjnemu zagrożeniu chorobą nowotworową, niezbędne jest odpowiednie wypranie munduru.

Specjaliści Electrolux Professional postanowili zająć się problemem substancji powodujących choroby, które uwięzione są w mundurach strażackich. W testach zgodnych z normami Oeko-Tex, EU i niemieckimi standardami GS Mark, specjaliści Electrolux Professional potwierdzili, że ich rozwiązanie barierowe eliminuje większość zanieczyszczeń, oferując znacznie lepszą ochronę niż standardowe pranie.

Eugenio Filoni, Segment Manager w Electrolux Professional, wyjaśnia: „Kiedy rozpoczynaliśmy pracę nad tym projektem, naszym celem było opracowanie rozwiązania, które uczyniłoby życie zawodowe strażaków bezpieczniejszym i zdrowszym. Sześć lat temu, po zakończeniu programu „Zdrowi strażacy“ w Szwecji, Electrolux Professional był pierwszą firmą, która wprowadziła Koncepcję Barierową. Idea ta miała na celu pomóc strażakom w bezpieczniejszej pracy i zmniejszeniu ryzyka zachorowania na raka. Poddaliśmy nasze pralnico-wirówki barierowe testom i osiągnęliśmy wspaniałe rezultaty: usuwają one większość brudu i zanieczyszczeń, które uwięzione są w mundurach strażackich, oferując znacznie lepszą ochronę niż standardowe pranie.“”

Właściwym sposobem postępowania z bojowymi mundurami strażackimi jest przepuszczenie ich przez pralnico-wirówkę z barierą higieny po każdym użyciu. Electrolux Professional uważa, że jest to złoty standard w usuwaniu LZO i WWA powodujących raka oraz w zapewnianiu strażakom i ich rodzinom spokoju ducha, na jaki zasługują.

Nasze rozwiązanie barierowe redukuje większość zanieczyszczeń, oferując znacznie lepszą ochronę niż standardowe pranie.