WYPOSAŻENIE PRALNI - MASZYNY PRALNICZE - PRALKI PRZEMYSŁOWE - ELECTROLUX

System monitoringu CMIS

 

CMIS - Certus Management Information System jest to oprogramowanie dostarczające profesjonalnej pralni istotnych informacji o funkcjonowaniu pralnico-wirówek, suszarek i magli. Wszystko to w celu zminimalizowania kosztów i maksymalizacji wydajności urzadzeń.
Dzięki optymalizacji procesu można uzyskać następujące oszczędności:
- wody do 20%
- energii do 10%
- detergentów do 15%

 

 

CMIS dostarcza bieżących informacji statystycznych przepracowanych godzin, zużycia mediów, ilości wypranych kilogramów (z systemem IWS), ilości wymaglowanych sztuk bielizny. Potwierdza poprawność przeprowadzonych cykli prania wraz z wydrukiem potwierdzeń, przerw związanych z obsługą, komunikatów o błędach wraz z rekomendowanym sposobem postępowania.

 

 

Weryfikacja poprawności przebiegu procesu prania szybko staje się wymogiem prawnym w wielu krajach. RABC (Risk Analysis Biocontamination Control) EN 14065 jest europejskim standardem postępowania przy wymaganej mikrobiologicznej czystości pranej bielizny. Standard ten wymaga weryfikacji procesu w pralniach zakładów przetwórstwa żywności, służby zdrowia,zakładów farmaceutycznych. Standard ten spełnia również wymogi stawiane pralniom higienicznym  i tzw. koncepcji "clean room".
CMIS ze swoimi wartościowymi narzędziami kontroli jest oszczędnym sposobem spełnienia
standardu RABC.
CMIS pozwala również na weryfikację błędów związanych z techniczną stroną procesu prania.
Możliwe jest wykrycie np. przepuszczających wodę zaworów spustowych (np. ze względu na zanieczyszczenia lub drobne przedmioty, które dostały się wraz z bielizną do bębna), co w normalnych warunkach jest prawie niemozliwe.
CMIS pozwala na zaprogramowanie kolejnych przeglądów serwisowych i wprowadzenie wszystkich czynności serwisowych, które zostały wykonane na poszczególnych maszynach. Dzięki temu w łatwy sposób można kontrolować serwis i ewentualne naprawy wszystkich maszyn.

 

 

Bardzo łatwo jest wyeliminować czynniki przyczyniajace się do marnowania czasu i zoptymalizować produkcję. Do jednego systemu opsługiwanego przez komputer PC mozna podłączyć do 30 urządzeń.
Wszystkie dane łatwo przenieść do arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel.
CMIS jest bardzo łatwy do zainstalowania - cała pralnia może być podłączona w jeden dzień.

Wyposażenie pralni w system CMIS gwarantuje pełną kontrolę nad wszystkimi parametrami procesu prania.