WYPOSAŻENIE PRALNI - MASZYNY PRALNICZE - PRALKI PRZEMYSŁOWE - ELECTROLUX

Sterownik Clarus Control

 

 

Sterownik mikroprocesorowy Clarus Control do pralnico-wirówek Electrolux odgrywa wielką rolę w ekonomicznym wykorzystaniu urządzeń pralniczych. Jest łatwiejszy w obsłudze niż telefon komórkowy. Posiada duży wyświetlacz i bardzo prosty system menu oraz prostą klawiaturę numeryczną, służące do obsługi programowania i modyfikacji programów piorących. Każdy krok procesu prania może być precyzyjnie sterowany. Czasy, poziomy wody, temperatury mogą być tak dobrane, aby zapewnić najbardziej optymalne zużycie wody, detergentów i energii. Rezultatem jest najwyższa jakość prania przy najlepszej ekonomice. Poszczególne informacje w każdym aspekcie programu piorącego są podawane w języku polskim na dużym, czytelnym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym. Clarus Control posiada 9 standardowych programów piorących oraz miejsce na 192 indywidualne programy, do których mamy dostęp poprzez menu Biblioteka Programów. Użytkownik może bardzo łatwo tworzyć nowe programy poprzez adaptację i modyfikację już istniejących lub układanie całkiem nowych.

 

Wysoka precyzja gwarantuje perfekcyjny rezultat
Rezultat prania jest perfekcyjny dzięki możliwości łatwego i dokładnego zaprogramowania procesu prania i poszczególnych jego kroków:
- sterowanie temperaturą napływającej wody,
- sterowanie temperaturą kąpieli piorącej w zakresie do 98°C z dokładnością do 1°C,
- sterowanie wzrostem temperatury w °C/min,
- histereza poziomu wody i temperatury do 1°C,
- prędkość bębna podczas napełniania oraz grzania,
- czasy włączenia i wyłączenia akcji normalnej i delikatnej bębna,
- różne prędkości wirowania w zależności od rodzaju tkaniny,
- sterowanie do 16 zewnętrznych pomp detergentów płynnych (od 1-250 sek.),
- dokładne określenie schładzania w °C/min.
Duża pojemność zapamiętanych programów piorących, łatwość programowania z wykorzystaniem ww. parametrów oraz prostota modyfikacji istniejących stałych programów daje możliwość stworzenia biblioteki programów dla każdego wymaganego przez klienta rodzaju prania.

 

Programowalny czas opóźnienia startu
Umożliwia on załadowanie maszyny na koniec zmiany i zaprogramowanie tak, aby pranie wykonane było na rozpoczęcie pierwszej zmiany dnia następnego. Zwiększa to wydajność pralni i pozwala na zyskanie dodatkowego cyklu prania na dobę.

 

Ręczne sterowanie
Podczas wykonywania programu można ręcznie, za pomocą przycisków:
- szybko przesuwać poszczególne kroki programu do przodu lub do tyłu,
- sterować dozowaniem wody i detergentów,
- tworzyć pauzę w trakcie programu,
- wyświetlać opisy wybranych programów,
- przełączać na inne programy.

 

Karta pamięciowa
Clarus Control jest wyposażony w czytnik kart pamięciowych (tzw. chipowych).
Karta - standard ISO, wyglądem przypominająca kartę kredytową, może pomieścić do 15 normalnej wielkości programów. Za jej pomocą można:
- uruchomić pralnicę bezpośrednio z karty,
- przenosić programy z maszyny do maszyny lub z komputera osobistego PC do pralnicy i odwrotnie (bardzo wygodne przy modyfikacji programów).

 

Program serwisowy
Umożliwia sprawdzenie wszystkich funkcji i podzespołów pralnicy bez potrzeby wykonywania programów piorących.
Wyświetlacz informuje stale o:
- terminie zbliżającego się przeglądu serwisowego,
- aktualnym stanie technicznym urządzenia,
- parametrach mediów zasilających (woda, para, prąd).

 


Program statystyczny
Umożliwia kontrolę czasu pracy maszyny, ilości wykonanych poszczególnych programów piorących (pozwala to na dokładne wyliczenia ekonomiczne i kontrolę), zapamiętuje 5 ostatnich kodów błędów.

Clarus Control jest dostępny jako opcja w pralnico-wirówkach do 30 kg i jako standard w pralnico-wirówkach od 40 kg wzwyż oraz we wszystkich pralnico-wirówkach z barierą higieniczną (w pralnicach typu WPB Pullman dodatkowo z dotykowym, kolorowym wyświetlaczem).